O nas

Zarząd klubu

967431_676281872418803_197236067_n (2)
Zuzanna Strauchmann – Prezydent 

Uwielbiam uszczęśliwiać ludzi i sprawiać, że się uśmiechają. Studiuję Edukację Elementarną i na co dzień spotykam się z wieloma dziećmi. To one sprawiają, że mam w sobie dużo energii i spontaniczności. Lubię wymieniać się doświadczeniami z osobami innych kultur. Fascynuje mnie inność i dziwność w każdym wydaniu – kulinarnym, artystycznym i kulturowym. Aktualnie zajmuję się wielokulturowością i wielojęzycznością dzieci. Mimo, że działam w RAC od niedawna czuję, że to jest moje miejsce, gdzie mogę się rozwijać na wielu płaszczyznach. Dla mnie nie ma problemów, są wyzwania!

 

Norbert Czerniak – Vice Prezydent

 

741104_473463759358180_605330165_o
Hanna Przezwicka – Skarbnik

Jestem studentką V roku prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Przede mną trudny wybór – kariera adwokata, czy cukiernika? Jak większość domorosłych słodkich artystów marzę o studiowaniu w l’Ecole Le Cordon Bleu. Muszę bardzo uważać, by pod mąką, cukrem i kakao nie zostały zasypane książki – literatura to moja druga miłość. Uważam, że aby czegoś od świata oczekiwać, należy najpierw dać mu coś z siebie, a działanie w RAC jest do tego wspaniałą mobilizacją!

 

14686492_10207757274713481_1874461890_n
Daria Budzyńska – Sekretarz

Jestem studentką piątego roku biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Oprócz studiowania pracuję w laboratorium gdzie zajmuję się badaniem wirusów roślinnych. Mam nadzieję, że w przyszłości zostanę prawdziwym naukowcem! Lubię poznawać nowych, pozytywnych ludzi, a w wolnym czasie interesuję się architekturą.

 

Przyjaciele Klubu

 


Natalia Hemmerling – Skarbnik Wiecznie niewyspana absolwentka filologii polskiej, studentka animacji czasu wolnego (UAM). Kocha teatr i wędrówki po górach. Żywi się książkami, oddycha Rotaractem, uwielbia pracę z dziećmi. W wolnych chwilach przenosi się w fantastyczną rzeczywistość, odwiedza konwenty i spotkania literackie. Chętnie przeniosłaby się w czasie do średniowiecza i hodowała smoki.

 

 

1477401_800600733303034_810486799_n
Katarzyna Baryga Magister zarządzania na UEP, aktualnie studentka prawa na UAM w Poznaniu. W Rotaract od 5 lat. Uwielbiam działać i organizować, swoją karierę pragnę rozwijać w obszarze zarządzania. Moją pasją są podróże, poznawanie nowych ludzi i kultur.

 

 

 

1384393_10201124855699945_1382059532_n

Past Prezydent: Jakub Bauta Absolwent Politechniki Poznańskiej. W wolnym czasie smakuje życia w różnych zakątkach świata, spotykam się z znajomymi i bujam w obłokach. Lubię pomagać innym, sprawiać że ktoś chociaż na chwilę się uśmiechnie i działać społecznie. Jestem wizjonerem i wierzę w świat idealny!

 

 

Zrzut ekranu 2014-03-25 o 14.50.20.png
Past Prezydent: Julia Dudziak Jestem dziennikarką z zawodu i z ciekawości do ludzi, event managerem z pasji do doskonałości i dobrej zabawy oraz podróżniczką nieustannie zafascynowaną światem, która uwielbia być w drodze. Skończyłam dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, działam w Rotaracie od pierwszego roku studiów. Obecnie pracuję w zagranicznej korporacji, prowadzę własną markę i wciąż poszukuję nowych wyzwań.

 

 

agata

Agata Łakomiak Studiuję dietetykę, uwielbiam podróżować i uwielbiam śpiewać. Muzyka jest moją pasją i energią na cały dzień. Jestem otwarta na nowych ludzi i nowe doświadczenia.

 

 

 

 

kasiaf

Kasia Fedoruk Jestem studentką II roku prawa, która zdecydowanie bardziej od kodeksów woli czytać dobre kryminały, a zamiast pochłaniać podręczniki preferuje zajadać samodzielnie upieczone słodkości. Wieczory przy orzeczeniach sądu najchętniej zamieniłabym na tańce, z których ostatnio moje serce skradła zumba. Z domu nie wychodzę bez uśmiechu, a moją małą misją życiową jest zarażanie dobrą energią ludzi wokół siebie!

 


Past Prezydent: Lucyna Ludwiczak W roku 07/08 byłam na wymianie RYE w Meksyku i po powrocie zaczęłam działać w Rotaract. Lubię podróżować, poznawać ciekawych ludzi i słuchać dobrej muzyki. Skończyłam dziennikarstwo na UAM w Poznaniu, a działalność w RAC daje mi dużo satysfakcji.

 


Anna Skonecka Jestem absolwentką filologii hiszpańskiej oraz doktorantką na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wolnych chwilach uczę hiszpańskiego, który jest moją główną pasją. Poza tym uwielbiam podróżować i kiedy tylko mogę, poznaję nowe zakątki świata. Jestem w RAC od 5 lat i jest to dla mnie wspaniała możliwość na zdobywanie nowych doświadczeń w gronie przyjaciół.

 


Aleksandra Szczepanek Jestem studentką Informatyki i Ekonometrii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Rok szkolny 2012/2013 spędziłam na wymianie w USA w ramach programu Rotary Youth Exchange. Dzięki temu miałam okazję zapoznać się z ideami oraz działalnością Rotary International. Jestem gotowa na ich kontynuację w RAC.

 


Marcin Stachowiak Skończyłem prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jestem aplikantem adwokackim. Moją największą pasją są podróże, z których staram się przywozić jak najwięcej zdjęć związanych z moją kolejną pasją – architekturą modernistyczną. Od 2009 roku prowadzę blog Modernistyczny Poznań.

 

 

Jessica Grześ Jestem studentką Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Moją pasją jest pieczenie ciast, Zumba, podróżowanie oraz sporty wodne. Uwielbiam kuchnię włoską,a moim marzeniem jest zwiedzić każdy zakątek tego pięknego kraju. Działalność w RAC Poznań jest dla mnie świetnym doświadczeniem, dzięki któremu mogę pomagać innym oraz poznawać nowych, ciekawych ludzi.

 

 

Roland Szymański Do Rotaractu trafiłem po studiach z kilkuletnim doświadczeniem w organizacjach studenckich i młodzieżowych. Z wykształcenia jestem prawnikiem (absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), jednak moja praca jest przede wszystkim związana z branżą lotniczą. W życiu osobistym, jak i zawodowym, niejednokrotnie podejmowałem działania, które miały charakter czysto charytatywny. Stąd, sama idea Rotaract’u oraz cele, które mu przyświecają natychmiast skłoniły mnie do wstąpienia w szeregi poznańskiego klubu. Na co dzień jestem fanem lotnictwa, motoryzacji oraz szeroko pojętego sportu, ze względu na swoją pracę sporo podróżuję.

 

Past Prezydent: Jagoda Bork Z wykształcenia i zamiłowania jestem filologiem. Lubię podróżować i poznawać nowych ludzi. Past Prezydent klubu 2007/08 i 08/09, obecnie przyjaciel klubu.

 

 

 


Założyciel Klubu: Tomasz Bork Obecnie Rotarianin w RC Wolsztyn. Wcześniej Rotaraktor mocno zaangażowany w sprawy klubowe w całej Polsce. Z pochodzenia zamościanin, ale od czasu studiów stacjonujący w Poznaniu. Fan piłki nożnej i akwarystyki, tata Antosia i Stasia, najmłodszych przyjaciół Klubu Rotaract Poznań.

 

 

 

kuba jaroszyk

Past Prezydent: Jakub Jaroszyk: oczy niebieskie, włosy blond. Wykształcenie wyższe, turystyczno – hotelarskie. Zainteresowania: film, teatr, sport, języki obce i podróże.

 

 

 

Milena Jarząbek Uwielbiam muzykę, mimo że jej nie tworzę. Lubię książki mimo, że czasem wydają się za grube i za trudne. Lubię sport, mimo że często daje mi w kość. Lubię Rotaract, bo lubię ludzi, którzy inspirują, zaskakują, motywują i działają.

 

 

bartek s

 

Bartłomiej Stroiński absolwent stosunków międzynarodowych na UAM w Poznaniu, stypendysta rządu chińskiego w 2008r. Obecnie urzędnik.

 

 

paweł ć Paweł Ćwiąkało Jestem studentem kierunku gospodarka przestrzenna na UAM w Poznaniu. Z pasją angażuję się w prace dla organizacji pozarządowych – także jako trener i koordynator projektów młodzieżowych. Moja przygoda z Rotaract zaczęła się już w 2007 roku.

 

 

Olga Mączyńska Mam 20 lat, z Rotaractem Poznań związałam się w 2007 roku jeszcze jako licealistka. W tej chwili studiuje prawo na University of Sussex w Anglii, ale zawsze jak jestem w Poznaniu uczestniczę w spotkaniach Rotaractu. Pomaganie innym sprawia mi dużo radości.

 

 


Dorota Książek Mam 33 lata, swoją przygodę w Rotaract rozpoczęłam 8 lat temu we Wrocławiu gdzie mieszkałam i studiowałam, a dokładnie w RAC Wrocław. Past prezydent klubu RAC Wrocław 2009/2010. Z wykształcenia jestem mgr. zarządzania środowiskiem. Zainteresowania: podróże, sport, łowiectwo. Obecnie mieszkam na stałe w Poznaniu i jestem przyjacielem klubu RAC Poznań.

 

 


Julia Nedorubko Jestem Polką choć urodziłam się na Ukrainie. Moją pasją jest jazda samochodem. Lubię też tańczyć, podróżować, jeździć na rowerze i oglądać filmy kryminalne. W RAC Rivne (Ukraina) zaczęłam działać w maju 2011r. W sierpniu 2011 zostałam członkiem RAC Rivne, a jednocześnie sekretarzem. Od marca 2012r. mieszkam w Poznaniu i w miarę swoich możliwości chcę angażować się w akcje RAC Poznań.

 


Katarzyna Turbiarz Jestem osobą kontaktową, aktywną i uwielbiam działać w zespole. Z wykształcenia – architekt. Cztery lata spędziłam w Hiszpanii i przez ten czas zdążyłam pokochać ten kraj i zatęsknić za Polską.

 

 

 

Claire L’Henry Jestem Francuzką. Do Rotaractu trafiłam przez Rotary, z którym związana jest moja rodzina. Poszłam na pierwsze spotkanie jeszcze jako studentka języka polskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Potem, już jako nauczyciel języka francuskiego w Poznaniu (2008-2009), uczestniczyłam w spotkaniach Rotaract Poznań. Interesuję się literaturą, filmem i muzyką francuską oraz hiszpańską, kulturą polską, malarstwem i fotografią. Skończyłam studia magisterskie na wydziale historii i krytyki sztuki, byłam też na Erasmusie na ASP w Poznaniu. Obecnie związana jestem z klubem krakowskim. Rotaract to dla mnie nie tylko działalność charytatywna, ale także sposób na życie. Poznałam tu wspaniałych ludzi z całego świata i z wielu różnych kultur.

Paweł Świt